Každý, kdo má nízké příjmy a v bance při žádosti o půjčku nepochodil, touží po tom, aby je nemusel dokládat. Pokud by tomu tak bylo, tak je jasné, že by půjčku získal. Ovšem háček je v tom, že ať už se obrátíte na libovolné místo, tak se tam o vaši bonitu budou zajímat. Musí se o ni zajímat. A v tomto ohledu je to stejné jak v bance, tak v nebankovní společnosti. Liší se zde jako vždy jen přístup jednotlivých věřitelů k žadatelům o půjčku. A právě to je důležité. Zatímco v bance váš příjem spočítají paušálně podle obecných kritérií, tak v nebankovní společnosti k němu budou přistupovat individuálně.
Jak k vašemu příjmu, tak obecně ke všem vašim potřebám. A je jasné, že takto se může snadno stát, že dojdou k naprosto odlišným výsledkům a vy budete mít příjmy dostatečné k tomu, abyste půjčku mohli získat. Pokud se však ukáže, že máte příjmy příliš nízké, tak vám půjčku nikdo nedá – nikdo vás nechce dostat do potíží, už proto, že vaše potíže se splácením by následně byly i problémy konkrétního věřitele, který vám tu půjčku dal. Ovšem vždy velice záleží na tom, jak se k takovému výpočtu přistupuje, co všechno je do něj možné zahrnout, a co se tam naopak nezahrne, jaký druh příjmu vám na daném místě uznají a jaké výdaje z něj naopak nebudou odečítat.
A právě tím se liší klasická hypotéka od hypotéky bez dokládání příjmu. Takže pokud například požádáte o sjednání americké hypotéky bez dokládání příjmů, tak to neznamená, že se o vaše příjmy nikdo nebude zajímat, ale znamená to individuální přístup, který může vést k tomu, že požadovanou americkou hypotéku získáte, i když vás třeba předtím v bance odmítli. Jak je tedy vidět, tak tam, kde neschází snaha, se vždycky nějaká rozumná cesta najde. A to platí obecně pro všechny dobré nebankovní společnosti, které se tím výrazně odlišují od klasických bankovních domů.